15 טיפים לפני שעוברים השתלת שיניים

15 טיפים לפני שעוברים השתלת שיניים

טיפול השתלה דנטלית הוא פתרון יעיל למי שסובל מחוסר של שן אחת או מספר שיניים. טיפול בהשתלות שיניים מאפשר להחזיר מראה אסתטי ותפקוד מלא של הפה. בהשתלות שיניים ביום אחד המטופל יכול ליהנות ממערכת שיניים מלאה ואסתטית כבר ביום הטיפול. 

עד לא מזמן, מי שסבל מחוסר שיניים, הסתפק בשיניים תותבות שלא היוו פתרון אידיאלי למצב של חוסר שיניים. התותבת יכלה לגרום לקושי בדיבור, לפצעים של רקמות החניכיים, קשיים בלעיסה של מזונות מסויימים, צמיחת זיהומים ופטריות בפה וספיגת עצם שהובילה לחוסר יציבות של התותבת. כיום קיימות שיטות טיפול מתקדמות ואיכותיות להשתלת שיניים להחזרת החיוך למטופל, עם אחוזי הצלחה גבוהים מאוד והמטופלים נהנים מפה מלא שיניים ושביעות רצון גבוהה.

שתלים דנטליים מאפשרים למיליוני מטופלים ליהנות משיניים קבועות ובכך לשפר את איכות החיים, עם זאת חשוב לציין כי מדובר בפרוצדורה כירורגית לכל דבר, עם תופעות לוואי וכל ההשלכות הכרוכות בה, והיכרות עם הליך ההשתלה יכול לחסוך לכם הרבה זמן וכסף בעתיד:

 1. אין תחליף אידיאלי לשיניים הטבעיות. שתלים הינם חלופה אופטימלית למצב של חוסר שן אחת או מספר שיניים, עם זאת, תחושת הלעיסה והפונקציונליות נשמרים הרבה יותר בשיניים הטבעיות. לכן, כל עוד ניתן לשמר שיניים טבעוית, עשו זאת, גם אם זה אומר כי נדרש מאמץ רב יותר מצדכם לעשות זאת.

 2. רופא שיניים מקצועי ומנוסה ידע להתאים עבור כל מטופל שיטת טיפול המתאימה ביותר עבורו בהתאם למצבו הרפואי ולצרכיו האישיים של המתרפא. טיפולי שיניים, בייחוד השתלות שיניים הינם חלק משמעותי מהחיים שעלולים לגרום ללחץ נפשי ופחד אצל חלק מהמטופלים. לכן, טיפול שיניים במרפאה עם צוות תומך ומלווה לאורך כל תהליך ההשתלה וההחלמה הוא חלק קריטי מהצלחה הכוללת של הטיפול.

 3. לקבל המלצות על רופא שיניים זאת לא מילה גסה. סרקו את גוגל וקראו המלצות על הרופא. בקשו שני טלפונים של מטופלי המרפאה, התקשרו אליהם ובקשו חוות דעת על הרופא. בעידן האינטרנט, ניתן לקבל מידע רב על מקצועיותו, איכות טיפולים ויחס אישי של רופא השיניים. קיימים מספיק אתרים ופלטפורמות בגוגל המאפשרים לקבל מידע מקיף על ניסיונו, מיומנותו ומקצועיותו של רופא שיניים כגון פייסבוק, פורומים ואתרי המלצות.

 4. כיום, עם טכנולוגיה מתקדמת וגישות טיפול שונות, אין סיבה מוצדקת לדחיית טיפול. דחיית טיפול רק מעלה את הסבירות לטיפול מורכב יותר. מטופלים הסובלים ממחלת חניכיים או מחלה כרונית, עלולים לסבול מספיגת עצם. עצם דלילה הופכת את תהליך ההשתלה למורכב יותר, המצריך לעיתים השתלת עצם טרם ההשתלה, טיפול שעלול לייקר השתלת שיניים.


  עם טכנולוגיה של היום, אין צורך לדחות טיפולי שיניים. ניתן לעבור השתלות שיניים ללא כאבים ופעמים רבות ביום אחד. בהשתלת שיניים מונחית מחשב, ניתן לקחת מידות של השיניים ולייצר כתרים באותו היום, כך שהמטופל יכול לצאת מהמרפאה עם מערכת שיניים חדשה ואסתטית תוך מספר שעות. תכנון מקדים בתלת מימד מקצר את הפרוצדורה ומעלה את רמת הדיוק בביצוע ההשתלה הדנטלית.

 5. כיום קיים מגוון של שתלים דנטליים בשוק וקיימת חשיבות גבוהה לבחירת שתל דנטלי המתאים ביותר למאפייניו של המטופל. שתלים דנטליים שונים באורך, קוטר, חומר ממנו עשויים גלם ועוד, התקנת שתל לא איכותי או שתל שאינו מתאים למקרה של המטופל, עלולה לקצר משמעותית אורך חייו של שתל. שתלים נכונים למטופל ומתוחזקים היטב יכולים לשרוד גם 20 שנה. שתל לא נכון בפה עם הגיינה אורלית ירודה יהיה עם אורך חיים קצר יותר.

 6. פעמים רבות מטופלים מבקשים לעבור השתלת שיניים בהרדמה כללית. חשוב לציין כי טיפול השתלת שיניים בהרדמה מקומית אינו מלווה בכאבים, אך הליך ההחלמה יהיה זהה בין אם עברתם השתלת שיניים בהרדמה מלאה, לבין אם עברתם השתלת שיניים בהרדמה מקומית. יש להיוועץ עם רופא השיניים לגבי הטיפול בהרדמה כללית. ישנם מצבים בהם הרופא ימליץ על טיפול השתלה דנטלית בהרדמה כללית, כגון פוביה קיצונית לטיפולי שיניים או מגבלה מסויימת שאינה מאפשרת לעבור טיפול שיניים בהרדמה מקומית.

 7. לאחר טיפול השתלת שיניים מגיע השלב של שיקום הפה, בו מחזירים לפה את המראה האסתטי באמצעות כתרים. כתר הוא מעיין כיפה ש"מלבישים" על השתל שהוחדר לעצם הלסת. ישנם כתרים מחרסינה מלאה (כתרי זירקוניה) וכתרים מאוחים למתכת. כתרי חרסינה טהורה אסתטיים יותר ומותקנים בעיקר בשיניים הקדמיות, לעומת כתרי חרסינה עם בסיס מתכתי שמותקנים לרוב בשיניים האחוריות, שם לא נדרשת הקפדה על רמת אסתטיות גבוהה במיוחד. איכות הכתר והתאמתו לפה הינם פקטורים חשובים לשרידות הכתר בפה ולמראה שיניים טבעי עם המשנן הקיים בפה. חשוב לוודא כי המרפאה מאובזרת בטכנולוגיה שמאפשרת יצירת כתרים איכותיים ואסתטיים וכי רופא שיניים בעל ניסיון ומיומנות לעבוד גם עם הכתרים החדשניים ביותר, כדוגמת כתרי זירוקניה.

 8. חשוב להפסיק לעשן כחודש לפני טיפול ההשתלה. עישון הינו אחד הפקטורים המשמעותיים הגורמים לכישלון בהשתלת שיניים. בסיגריה יש קרוב ל- 4,000 חומרים פעילים רעילים הגורמים להפרעה בריפוי הרקמות. כמובן מומלץ לא לעשן גם אחרי טיפול ההשתלה. עבור מטופלים מעשנים, כדאי לבצע השתלת שיניים זעיר- פולשנית ללא הרמת מתלה, כך הפגיעה באספקת הדם תהיה מינימלית, מה שיאפשר ריפוי מהיר יותר של הרקמות ואיחוי טוב יותר בין השתל לעצם.

 9. מומלץ לבחור ברופא שיניים המשתיל רק שתלים דנטליים איכותיים. הצלחה של הטיפול תלויה במידה רבה בהתאמת השתל הנכון לכמות ולאיכות העצם, שיטת טיפול ודיוק ביצוע ההשתלה. בחירה נכונה של שתל דנטלי דורשת ידע וניסיון רב.

 10. ישנם מצבים בהם רופא שיניים ימליץ על הרמת סינוס. ניתוח הרמת סינוס מומלץ למחוסרי עצם טרם ההשתלה הדנטלית. מטרת הניתוח לעבות את העצם כדי לאפשר החדרת השתל הדנטלי. מדובר בהליך כירורגי מורכב, הדורש ידע, מקצועיות, מיומנות ודיוק לביצוע הליך נכון.


  כיום ישנן שיטות חדשות ומתקדמות לביצוע הרמת סינוס ושתלים מתקדמים המייתרים את הניתוח. חשוב מאוד לפנות לרופא שיניים מקצועי ומנוסה אשר יוכל לבחון היטב את מאפייני המטופל ולהתאים עבורו את השיטה והשתלים המתאימים ביותר כדי להשיג תוצאה אופטימלית.

 11. רופא שיניים אחראי יציג למטופל גישות להשתלת שיניים וסוגי שתלים ויסביר על הסיבוכים ותופעות לוואי אפשריות. זוהי גישה נכונה, מאחר והמטול חייב לדעת מהם שיעורי ההצלחה של הטיפול שעתיד לעבור. מטופלים רבים שלמו עשרות אלפי שקלים לרופאים לא מקצועיים ולבסוף הגיעו לטיפול השתלת שיניים חוזרת.

 12. שימוש בטכנולוגיה מתקדמת כגון מיקרוסקופ טיפולי מקצרים הליכים כירורגיים ומאפשרים להגיע לרמות דיוק גבוהות מאוד, מה שמעלה שיעורי הצלחה של הטיפול ומונעים סיבוכים מיותרים.

 13. השתלת שיניים מונחית מחשב החלה לתפוס תאוצה בשנים האחרונות. רופאי שיניים רבים ממליצים על השיטה בזכות הדיוק והגישה הזעיר פולשנית, המאפשרת למטופל לקצר הליכים כירורגיים ולעבור את הטיפול בקלות רבה יותר. יתרון נוסף של השתלת שיניים דיגיטלית, הוא תכנון ההליך מראש של השיקום הסופי ועמדה אידיאלית של שתלים ופיזורם בפה. השתלת שיניים מונחית מחשב מאפשרת ניצול עצם מקסימלי, דיוק בביצוע ההשתלה הדנטלית ותוצאות אסתטיות מושלמות.

 14. רופא שיניים מקצועי יבחן היטב את ההיסטוריה הרפואית והבריאותית של המטופל: האם יש לכם הרגלי עישון, האם הנכם נוטלים תרופות באופן קבוע, האם אתם סובלים ממחלות מסויימות כגון סכרת או יתר לחץ דם ועוד פתולוגיות שונות שעלולות להשפיע על ההצלחה של הטיפול. חשוב מאוד ליידע את הרופא במצבכם הבריאותי והגופני כדי למזער את שיעורי הכישלון של ההשתלה הדנטלית.

 15. לאחר השתלת שיניים חשוב להגיע לביקורות אצל הרופא המטפל, ולכן חשוב שהמרפאה תהיה נגישה עבורכם ותוכלו לקבל מעטפת מלאה של שירותים דנטליים. לגרה קליניק שתי מרפאות שיניים: מרכז רפואי להשתלות שיניים בתל אביב ומרפאת שיניים ברחובות. אמנם המרפאות ממוקמות במרכז הארץ, מטופלים מכל קטבי הארץ מגיעים לעבור טיפולי השתלות שיניים במרפאתנו. מרכז רפואי חדשני גרה קליניק ידוע באיכות הטיפולים המבוצעים בו, בחידוש טכנולוגי, צוות מקצועי וליווי אישי לאורך כל תהליך ההשתלה וההחלמה.

השתלת שיניים הוא הליך כירורגי, הדורש התייחסות מקצועית של רופא השיניים להיבטים רבים, מקצועיות וניסיון, ולכן אין להקל ראש בבחירת רופא שיניים. מומלץ לעבור השתלת שיניים רק אצל רופא מוסמך, בעל ידע ומיומנות בהשתלות שיניים, מה שמגביר את שיעור ההצלחה של הטיפול ואת שביעות רצונו של המטופל.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב pinterest
Pinterest

גרה קליניק

המרכז המתקדם להשתלות שיניים ושיקום פה

קבע עכשיו פגישת ייעוץ עם רופא מומחה!

שתלי זרקוניה ללא מתכת

בריא יותר אסתטי יותר

היהלום של הטבע

zirconium png