שיקום פה

שיקום הפה

שיקום הפה

שיקום הפה הוא שחזור שיניים חסרות, לטובת שיפור יכולת הלעיסה, שימור מיקומן של השיניים הקיימות ושימור האסתטיקה של הפה באופן כללי. תחום זה כולל הרבה מאוד טיפולי שיניים, ביניהם:
  • השלמת שן שבורה
  • הרכבת כתרים על גבי שיניים טבעיות / שתלים
  • התאמת גשר שלם על גבי שתלים
  • ועוד

הכתר – המלך של תחום שיקום הפה

היחידה הבסיסית הנדרשת לצורך טיפולי שיקום הפה היא הכתר, המשמש תחליף מלאכותי לכותרת הטבעית של השן. על הכתר מורכבים העזרים השונים המיועדים לשיקום הפה, כאשר במקרה בו יש צורך בשחזור של מספר שיניים – יותאם למטופל גשר שכולל כתרים כמספר השיניים המחוברים זה לזה.

איך מומחה לשיקום הפה מבצע את התהליך

ברוב המקרים, טיפולי שיקום הפה דורשים מספר טיפולים אצל רופא השיניים, כאשר על מנת לקבל תוצאות איכותיות חשוב שהרופא יתמחה בתחום ויעשה שימוש בעזרי שיקום המיוצרים בסטנדרטים הגבוהים ביותר. במהלך הטיפול יבצע הרופא מדידות של השיניים, ישלח את התוצאות למעבדה וכשיתקבלו הכתרים בחזרה – יתקין אותם על גבי שיני המטופל. ישנה חשיבות רבה להתקנה מדויקת של הכתר, על מנת שהמטופל יוכל להשתמש בשיניו בצורה יעילה וללא פגיעה בחניכיים. כמו כן, חשוב מאוד שצבעו של הכתר יתאים במדויק לצבע השן ולמבנה הלסת, על מנת לשמור על המראה האסתטי של הפה.

כתרים – קווים לדמותם

על מנת לבצע שחזור שיניים שתוצאותיו תהיינה לשביעות רצון הרופא והמתרפא כאחד, רצוי לעשות שימוש בכתרי חרסינה. כתרים אלה הם המתאימים ביותר לשיקום הפה, הן בזכות החוזק והעמידות של החרסינה והן בזכות צבעה הלבן. כמו כן, השלד המתכתי של כתרי החרסינה מספק להם יציבות רבה, כך שהשילוב הזה יוצר פתרון נהדר ומתאים ביותר לשחזור שיניים מדויק שנשאר לאורך זמן.

כתרי זירקוניה – חרסינה משופרת

כפי האמור לעיל, כתרי חרסינה הם הכתרים שבהם עדיף להשתמש לצורך טיפולי שיקום הפה, אולם כתרי זירקוניה, שהם סוג מסוים של כתרי חרסינה, הם המתאימים ביותר. כתרי זירקוניה שונים מכתרי החרסינה האחרים בכך שהשלד שלהם לא עשוי ממתכת אלא מזירקוניה, שהיא חומר מאוד חזק, יציב ולבן – ובעיקר- חומר טבעי. בזכות היותה חומר טבעי, הזירקוניה נקלטת בחניכיים בצורה האופטימלית, אינה מגרה אותם ולא גורמת להם לפתח אלרגיה או רגישות (כפי שקורה עם כתרים בעלי שלד מתכת). השילוב הזה ושל העובדה שצבעה הלבן של הזירקוניה משתלב היטב עם שאר השיניים בפה – יוצר את הפתרון המושלם לשיקום הפה. גרה קליניק לשירותכם מרפאת גרה קליניק מתמחה בתחום של שיקום הפה, ועושה שימוש בכתרי זירקוניה מתקדמים ליצירת המראה הטבעי היפה. לקבלת מידע נוסף אודות טיפולי שיקום ושחזור שיניים צרו עמנו קשר טלפוני או דרך האתר ונשמח לעמוד לשירותכם.
שיקום הפה

גרה קליניק

המרכז המתקדם להשתלות שיניים ושיקום פה

קבע פגישת ייעוץ עם
רופא מקצועי