שתלי זרקוניה

שתלי זרקוניה

שתלי זרקוניה

זרקוניה מוגדר כחומר קראמי, לא מתכתי ובעל תכונות מכניות מעולות. שתלי זרקוניה הם הדור החדש של השתלים הדנטליים המעניקים מראה אסתטי טוב ואמין יותר במיוחד לאזור קו החיוך.

שתל זרקוניה: מהו?

הזרקוניה הוא תחמוצת של היסוד המתכתי זרקוניום (Zirconium dioxide) הידוע בתכונותיו הדומות לטיטניום ובעל עמידות גבוהה בפני קורוזיה. זרקוניה הינו חומר קראמי ולא מתכתי, בעל יכולת להיקלט טוב יותר ע״י הרקמות, כמו חניכיים ועצם והוא מזכיר יהלום מלאכותי שנחרט במעבדה מיוחדת עם ציוד מיוחד. שתלי זרקוניה נותנים מענה אסתטי טוב יותר, בייחוד באזור של קו החניכיים.

מהם היתרונות של שתל זרקוניה?

נכון להיום רוב השתלים עשויים מטיטניום, חומר מתכתי ופחות אסתטי. שני סוגי השתלים מגיעים בגדלים שונים ובקטרים שונים, ההבדל העיקרי בין השתלים  בהיעדר התכונה המתכתית בשתלי זרקוניה, מה שמעניק מראה טבעי יותר ואסתטי. לעומת שתל טיטניום שהוא בצבע אפור מתכתי.

שתלי זירקוניה

תוצאות אסתטיות גבוהות

שתל זרקוניה בצבע לבן, הדומה לצבע השורש הטבעי ומשפר בצורה משמעותית תוצאות אסתטיות במיוחד באזורים הקדמיים, בייחוד כאשר למטופל יש חניכיים דקות ושקופות. שתל זרקוניה נותן פתרון אסתטי מצוין עבור מטופלים עם נטייה לנסיגת חניכיים או חניכיים דקות, לעומת שתל טיטניום העלול להשתקף דרך החניכיים ולחשוף צבע מתכתי אפרפר. גם אם ישנה נסיגת חניכיים קלה, אין התגלות של החומר האפרפר של השתל הלא אסתטי.

zirconium png

התאמה ביולוגית גבוהה יותר עם רקמות הפה

חומר זרקוניום ידידותי יותר מטיטניום ובעל יכולת קליטה טובה יותר לרקמות הפה. בזכות יכולת התאמה ביולוגית גבוהה (ביוקומפטביליות), הסיכוי לדחייה של השתל נמוך והופעת אלרגיה לחומר זרקוניה אינה ידועה, לעומת שתלי טיטניום איתם נתגלו מקרים של אלרגיה, דלקות חניכיים מסביב לשתל ואבדן עצם סביב השתלים.

יתרונות נוספים:

תוצאה אסתטית גבוהה (אין השתקפות אפורה בחניכיים)
תאימות ביולוגיה (Biocompatible)
ללא תופעות אלרגיות למתכת
פחות צבירת חיידקים
חוזק ועמידות
עמידות לקורוזיה
תכונות מכניות מעולות
ללא מתכת

במה שונה שתל זרקוניה משתל טיטניום?

עד היום השתל שהוחדר ללסת היה עשוי טיטניום, חומר מתכתי מסוג סגסוגת טיטניום.
מחקרים אחרונים מצביעים על גילוי חלקיקי טיטניום משוחררים ברקמות הסמוכות לשתלים ובבלוטות הלימפה, מה שעלול לגרום להופעת הדלקת מסביב לשתל טיטניום, לפיתוח אלרגיה ברקמות הסמוכות לשתל ולדחיית השתל.
בשנים האחרונות נעשו מאמצים רבים כדי למצוא פתרון טבעי יותר לשתלים הקלאסיים. בעקבות כך פתחו שתלי זרקוניה עם תכונות מכניות מעולות, עמידות גבוהה יותר לכיפוף ולשבר.
שתל זרקוניה בעל יכולת להיקלט טוב יותר ע"י החניכיים והעצם. בנוסף שתל זרקוניה פחות נוטה להצטברות חיידקים ולפיתוח דלקות. הבדל משמעותי נוסף בין שני השתלים הינו צבעו הלבן של שתל זרקוניה הנותן מענה אסתטי טוב יותר.

זרקוניה לעומת טיטניום
שתל זירקוניה VS שתל טיטניום

למי מתאים שתל זרקוניה?

שתל זרקוניה מתאים עבור כל מי שמחפש תוצאות אסתטיות גבוהות, בייחוד באזור הקדמי וקו החניכיים, בעלי חניכיים דקות ופתרונות טיפוליים ללא מתכת. השתלים מגיעים באורכים ועוביים שונים. רופא השיניים מתאים את השתל על פי הנתונים שהוא אוסף במהלך הבדיקה.

שתלי זרקוניה מותקנים במרפאתנו ע"י צוות מומחים, מקצועי ובעל ניסיון רב בביצוע השתלות דנטליות.

דר גרה

הכל על שתלי זירקוניה

זרקוניה מוגדר כחומר קראמי, לא מתכתי ובעל תכונות מכניות מעולות. שתלי זרקוניה הם הדור החדש של השתלים הדנטליים המעניקים מראה אסתטי טוב ואמין יותר במיוחד לאזור קו החיוך.

אודות ד"ר גרה נשאת

ד"ר גרה נשאת, מנהל גרה קליניק, נחשב לאחד מפורצי הדרך בתחומי שיקום הפה ההשתלות הדנטליות וטיפולי השיניים המורכבים. ברשותו תואר Spezialist Implantologie מטעם אגודת הרופאים המשתילים בגרמניה. כמו כן, משתתף באופן קבוע בהשתלמויות מקצועיות בכל הקשור להשתלות דנטליות, לכירורגיה ולשיקום מורכב על-גבי שתלים בבתי החולים המובילים בגרמניה ובאוניברסיטאות המובילות בעולם. עוד על ד"ר נשאת

גרה קליניק

המרכז המתקדם להשתלות שיניים ושיקום פה

קבע פגישת ייעוץ עם
רופא מקצועי