השתלות שיניים למטופלים עם אסטמה

השתלות שיניים לחולי אסטמה

טיפול שיניים במטופלים עם בעיות נשימתיות, מחלות ריאה ואסטמה דורשים התייחסות דנטלית ייחודית. על המטופל לדווח לרופא שיניים על הבעיות הרפואיות מהם הוא סובל. לאחר מילוי אנמנזה רפואית (שאלון רפואי), צילום דנטלי ובדיקה קלינית, רופא שיניים ימליץ למטופל על טיפול שיניים האופטימלי ביותר עבורו, תוך התחשבות במגבלות הרפואיות מהם סובל המטופל.

הצלחת הטיפול במטופלים עם אסטמה דומה לשיעורי ההצלחה בקרב מטופלים בריאים. על הרופא לברר עם המטופל על תדירות ההתקפים והטיפול הכרוני באסטמה, ובהתאם לבנות תכנית טיפול ולהעניק את הטיפול הדנטאלי. כדי להקל על המטופל בעת הטיפול הדנטלי, ניתן להקפיד על הדברים הבאים:

  • להושיב את המטופל במנח מותאם של הכיסא הדנטלי
  • לעיתים מטופלים שסובלים מבעיה נשימתית מקבלים טיפול תרופתי כרוני. יש להימנע משימוש בתרופות המכילות נרקוטיקה, NSAIDS, אספירין.
  • לעיתים המטופל יסבול מפטרת בעקבות טיפול ממושך בסטרואידים במשאף. על הרופא לזהות תופעות אורליות שונות בעקבות הטיפול התרופתי הכרוני.
  • על המטופל להגיע עם משאף למרפאה
  • במידה והמטופל נוטל סטרואידים בבליעה באופן כרוני, יש לשנות מינון טיפול אנטיביוטי לפני ואחרי טיפולים כירורגיים
  • המרפאה צריכה להיות מצוידת בערכת החייאה

חשוב מאוד לעבור השתלת שיניים במרפאת שיניים שצברה ניסיון רב בתחום השתלות שיניים ובביצוע השתלת שיניים במטופלים שסובלים מבעיות נשימתיות כגון אסטמה. מרכז רפואי חדשני גרה קליניק ידוע באיכות הטיפולים המבוצעים בו, בחידוש טכנולוגי, צוות מקצועי וליווי אישי לאורך כל תהליך ההשתלה וההחלמה. נבחן את המאפיינים הייחודיים של כל מטופל ומהי שיטת ההשתלה המתאימה ביותר עבורו בהתאם למצבו הרפואי וצרכיו האישיים.

 

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב pinterest
Pinterest

גרה קליניק

המרכז המתקדם להשתלות שיניים ושיקום פה

קבע עכשיו פגישת ייעוץ עם רופא מומחה!

שתלי זרקוניה ללא מתכת

בריא יותר אסתטי יותר

היהלום של הטבע

zirconium png