הרמת סינוס

הרמת סינוס

הרמת סינוס

שתלים דנטליים אפקטיביים מחייבים עצם לסת. ישנם מצבים רבים שבהם אין מספיק עצם להשתלה, ואז יש לבצע בדיקה כירורגית במרפאת מיוזה לאפשרות לעבור תהליך של הרמת סינוס. הרמת הסינוס היא בעצם טיפול מקדים להשתלה, שמטרתו היא לפתור את בעיית המחסור בעצם. אובדן עצם נגרם משלוש סיבות עיקריות:
  • אובדן שיניים בעקבות טראומה (נפילה, מכה או תאונה)
  • עקירת שיניים
  • מחלת חניכים

מהו תהליך הרמת הסינוס?

חלל הסינוס ממוקם בלסת העליונה והוא גובל בחלל האף. כתוצאה מהמחסור בעצם נוצרים חללי אוויר, המכונים סינוסים מקסילריים. בתהליך הרמת הסינוס מוסיפים עצם בחלק הקדמי והאחורי של הלסת העליונה.

מדוע לא ניתן להחדיר שתל במצב של חוסר עצם?

שתלים דנטליים המוחדרים באזורים שבהם קיים מחסור בעצם עלולים לגרום לזיהומים ולדלקות חריפות. מטבע הדברים, גם השתל עצמו לא יצליח להיקלט כנדרש. מעבר לזאת, השתלים הדנטליים עלולים לחדור אל הסינוסים ולגרום לזיהומים חמורים בתוך הסינוס. אחת המטרות של הרמת הסינוס היא להרחיק אותו מהשתל. מעבר לכל אלו, הרמת הסינוס יכולה לחזק את האחיזה של שיניים קיימות בלסת העליונה.

ישנן שתי אפשרויות לביצוע הרמת סינוס: פתוחה וסגורה.

הרמת סינוס פתוחה: הכירורג מבצע חתך בצד הלסת במטרה לקבל גישה לחלל הפה. לאחר מכן מורמת הרירית שבדפנות חלל הסינוס (מבלי לפגוע או לקרוע אותה). כעת מחדירים גרגירי עצם כתושה (טבעית או סינתטית) בין רצפת החלל לרירית המורמת. בסיום ההליך הכירורגי החניכיים נתפרות ונסגרות, ועצם טבעית שנבנית במקום מחליפה את גרגרי העצם הכתושה שהוכנסו במהלך הטיפול. ההליך הביולוגי נמשך בין שישה לשמונה חודשים, עד שנוצרת עצם עבה מספיק, שעליה ניתן להחדיר את השתלים הדנטליים. הרמת סינוס סגורה: הרופא מבצע חריץ קטן בעצם הלסת בכדי לקבל גישה אל תוך חלל הפה. הוא מסית את רירית הסינוס כלפי מעלה ולתוכה מחדיר עצם כתושה (טבעית או סינתטית). בטיפול זה הרבה פעמים מכניסים את השתל תוך כדי הטיפול. יתרונות תהליך הרמת הסינוסים:
  • הרמת סינוס כטיפול מקדים להשתלה שומר על בריאות הפה ומצמצם באופן משמעותי את החשש לזיהומים שנגרמים בגלל תהליך ההשתלה.
  • הליך זה מאפשר לכל מטופל ליהנות מטיפול השתלת שיניים, גם אם ישנו מחסור בעצם בלסת.
  • הרמת סינוס מחזקת לעיתים קרובות את האחיזה של השיניים הקיימות בלסת העליונה.
בגרה קליניק כל לקוח מקבל יחס אישי, הסבר על כל ההליך וליווי צמוד עד להצלחה המלאה של תהליך השתלת השיניים. ד"ר גרה הינו פורץ דרך בטיפולי שיניים בכלל ובטיפולי שיקום פה מורכבים במיוחד בפרט. במרפאתו נעשה שימוש בטכנולוגיה המתקדמת ביותר בעולם, הכוללת שתלים וחומרים מתוצרת החברות המובילות בתחום. בואו גם אתם והתנסו בטיפולים החדשניים ביותר בתחום רפואת השיניים.
הרמת סינוס

גרה קליניק

המרכז המתקדם להשתלות שיניים ושיקום פה

קבע פגישת ייעוץ עם
רופא מקצועי